AddThis Social Bookmark Button
Perşembe, 08 Mart 2012 18:10

Kent Konseyi "Beyaz Kurdele İşyerlerinde" Projesi Kapsamında Ziyaretlerini Sürdürüyor...

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Balıkesir Kent Konseyi Kadın Meclisi, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle kadına yönelik şiddeti önlemek için başlattığı ‘Beyaz Kurdele İşyerlerinde’ çalışmalarına hız verdi. Şiddeti hekimler, müftülük personeli ve uzmanlarla birlikte iş yerleri ve okullardaki eğitim çalışmalarıyla önleyeceklerini belirten Kadın Meclisi Başkanı Dr. Dilek Yıldırım toplumun tüm kesimlerinden destek istedi.
Kent Konseyi Başkanı Yusuf Özenç "konseyin çalışmaları devam ediyor. 7 çalışma grubumuz ve mevcut kadın meclisimiz ile önemli gün ve haftalara da dikkat çekmeye özen gösteriyoruz. En önem verdiğimiz konulardan biri olan kadına yönelik şiddet konusunda başlattığımız çalışmalar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle dikkat topluyor" dedi.
Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Yusuf Özenç ve “Beyaz Kurdele” eğitim çalışmalarına katılan İl Müftüsü Turgut Açari, Müftü Yardımcısı Sedanur Sezen, Avukatlar Gülten Şahin, Figen Seymen, Rahşan Erim ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Kadın Meclisi Başkanı Dr. Dilek Yıldırım, kadına yönelik şiddeti önleme yolunda yaptıkları çalışmaları anlattı.Yıldırım "kadına yönelik şiddeti durdurmada en önemli alt yapı eğitim" dedi.
Basın toplantısının ardından Kent Konseyi Başkan ve üyeleri, Milano Ağaç Kaplama A.Ş.'ye gitti. İl Müftü Yardımcısı Sedanur Sezen, Milano Ağaç Kaplama personeline "Dinimizde kadına yönelik şiddete yaklaşım’ konusunda eğitim verdi.
Eğitimin ardından Konsey Başkanı Yusuf Özenç, Milano Ağaç Kaplama A.Ş. sahibi Barış Sağlam'ın eşi Zeynep Sağlam'a plaket verdi.

Okunma 642 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 10 Mart 2012 14:42